Kas ir Disku golfs?

Diskgolfs ir aizraujoša un izaicinoša sports, kas apvieno golfu precizitāti ar frisbija azartu. Vai jūs esat iesācējs vai pieredzējis spēlētājs, pareizas diskgolfa disku izvēle ir ļoti svarīga jūsu veiksmē uz laukuma. Ar tik daudz iespējām, tas var būt aizraujoši, nezinota ar ko sākt. Bet neuztraucieties! Šajā bloga rakstā mēs jums izstāstīsim kā izvēloties ideālo diskgolfa disku.


Kādi ir dažādie diskgolfa disku veidi?

Diskgolfa diski ir trīs galvenie veidi: tālie jeb driveri, vidējie jeb midrange un tuvie jeb putteri. Katrs veids ir izstrādāts konkrētiem metieniem un attālumiem.


Kā izvēlēties draivera disku?

Draivera diski ir izstrādāti tāliem metieniem. Tiem ir asa malu un aerodinamiskāka forma, kas ļauj tiem griezties cauri gaisam un sasniegt maksimālo attālumu. Izvēloties draivera disku, ņemiet vērā savu metiena spēku un tehniku. Ja jums ir spēcīga roka un jūs varat mest ar lielu spēku, tad augsta ātruma draiveris varētu būt pareizā izvēle jums. No otras puses, ja jūs esat iesācējs vai jums ir lēnāks metiena ātrums, tad zemāka ātruma draiveris būs vieglāk kontrolējams.


Kā izvēlēties mid-range disku?

Mid-range diski ir universāli un var tikt izmantoti dažādiem metieniem. Tie ir lieliski piemēroti īsākiem metieniem, piemetieniem un kontrolētiem metieniem. Izvēloties mid-range disku, ņemiet vērā tā stabilitāti. Stabilitāte norāda uz to, cik daudz disks pagriezīsies laikā. Ja vēlaties disku, kas lido taisni ar minimālu pagriezienu beigās, izvēlieties stabilu mid-range disku. Ja vēlaties disku, kas griežas pa labi (labročiem), izvēlieties nestabilu mid-range disku


Kā izvēlēties puttera disku?

Puttera diski ir izstrādāti īsām metieniem un mešanai grozā. Tiem ir platākas malas un plānāks satvēriens, kas ļauj precīzi un kontrolēti izmetot disku. Izvēloties puttera disku, ņemiet vērā tā stabilitāti un sajūtu rokā. Stabils putters lidos taisni ar minimālu nobīdi, padarot to ideālu ilgākiem taisniem metieniem. Nestabils putters griezīsies pa labi (labročiem) un ir lielisks piemetieniem. Svarīgi ir arī izvēlēties puttera disku, kas jums ērti turas rokā, jo precīzai mešanai grozā svarīgi to labi kontrolēt.


Kādi ir dažādie plastmasas veidi?

Diskgolfa diski tiek izgatavoti no dažādiem plastmasas veidiem, kuriem ir savīpatnības. Daži bieži sastopamie plastmasas veidi ietver pamatplastmasas, premiumpastmasas un specializētas plastmasas. Pamatplastmasas ir ekonomiskas un nodrošina labu saķeri, bet tās izturība ir zemāka. Premium plastmasas ir izturīgākas un saglabā savas lidojuma īpatnības ilgāku laiku. Specializētās plastmasas, piemēram, gaismā spīdīgo vai caurspīdīgo plastmasu, piedāvā īpašas īpatnības, bet tās var būt dārgākas.


Tagad, kad jums ir labāka izpratne par dažādajiem diskgolfa disku veidiem un to, kā izvēlēties pareizo, ir laiks doties uz laukumu un izmēģināt savas jaunās zināšanas. Atcerieties, ka prakse dara pilnīgu, tāpēc nesatracinieties, ja vajag laiku, lai atrastu disku, kas jums vislabāk der. Priecīgas diskgolfa spēles!